Wydawnictwo Naukowe PWN właśnie wydało pierwszy numer nowego e-czasopisma skierowanego do naukowców, dydaktyków i doktorantów. Czasopismo kontynuuje dobre praktyki oraz doświadczenie zebrane przez lata redagowania Niezbędnika Akademickiego PWN.

PWN od blisko siedmiu dekad wyznacza standardy jakości na rynku wydawniczym, ogniskując autorytety naukowe z wielu dziedzin. Osoby, które reprezentują sobą warsztat badawczy oraz doświadczenie związane z takimi obszarami nauki i szkolnictwa wyższego, jak: prawo autorskie, rozwój kariery naukowej, kolejne etapy wdrażania Ustawy 2.0 czy realizacja interdyscyplinarnych grantów, to nie tylko autorzy monografii PWN, to także autorzy artykułów naszego kwartalnika.

Tematem pierwszego numeru jest prawo autorskie w świecie akademickim, której to kwestii poświęcone są dwa artykuły:

  • Piractwo własności intelektualnej w polskim środowisku akademickim i naukowym w czasie wdrażania Konstytucji dla Nauki – pisze ekspert z plagiat.pl Krzysztof Gutowski
  • Jak zgodnie z prawem cytować publikacje naukowe innych badaczy? – odpowiada Maciej Tomaszewski

Dodatkowo pierwszy numer zawiera rozmowę z dr inż. Kingą Kurowską-Wilczyńską nt. MOOC-ów i ich zastosowania w akademickim e-learningu oraz wywiad z nowym Rzecznikiem Praw Doktoranta – Pawłem Sobotko z UWM. Stali czytelnicy otrzymują wyjątkowy fragment bestsellera od PWN – Cyfrowy warsztat humanisty (PWN 2020). Na koniec umieszczono letnie kalendarium wyjątkowych wydarzeń organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury.

Darmowe e-wydanie można pobrać zapisując się do listy subskrybentów na stronie: nauka.pwn.pl

Redakcja jest otwarta na nowych autorów. Dlatego już dziś zapraszamy do współpracy, którą można rozpocząć kontaktując się z WN PWN: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..