Spieszymy z informacją o nowym wydaniu e-czasopisma PWN Nauka, w którym Prezes FRP prof. Jerzy Woźnicki udzielił wywiadu na temat zmian w szkolnictwie wyższym po pierwszym semestrze pracy zdalnej, a także o wyborach rektorskich i niezbędnych korektach dotyczących listy czasopism punktowanych, a także o przyszłych wyzwaniach KRASP.

Tematem numeru jest OTWARTA NAUKA (OS). O meandrach europejskiego ustawodawstwa oraz o tym, jak będzie wyglądać OS w polskiej nauce, pisze dr Iryna Degtyarova z FRP oraz doradca EURODOC.

PWN Nauka śledzi najważniejsze zmiany w nauce i szkolnictwie wyższym. Dlatego oprócz wątku OS do wydania zaproszeni zostali:

  • n. med. Piotr Lipiec z łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, który udzielił wywiadu na temat kształcenia studentów medycyny, a także rozwoju nauk medycznych w Polsce;
  • dr hab. Rafał Wiśniewki prof. ucz. przedstawia złożoną sytuację uczestników programu Erasmus+ w czasach lockdown.

Redakcja zadbała także o stałe kolumny. Zapraszamy do wywiadu z przedstawicielem Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Przewodniczący Aleksy Borówka odpowiada m.in. na pytanie dlaczego doktoranci chcą podlegać parametryzacji. Prezentujemy fragment książki od PWN – Projekty naukowe – dr Justyny Małkuch-Świtalskiej oraz komentarz prawniczy mec. Macieja Tomaszewskiego – tym razem art. 27 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, czyli kiedy dydaktycy mogą legalnie udostępniać studentom materiały chronione prawem autorskim.

Zapraszamy do dołączenia do listy subskrybentów e-czasopisma. Kolejne wydania będą Państwo otrzymywać bezpośrednio na skrzynkę e-mail. Gdyby pojawiły się problemy z dostarczeniem wiadomości, prosimy sprawdzić katalog SPAM.

ZAPRASZAMY DO BEZPŁATNEJ SUBSKRYPCJI >> (https://bit.ly/33V41hD)

Życzymy miłej lektury!